درباره ما

برکات چیست؟

 

بهار 1400 عیان گشت پیام روح بخش و حرکت آفرین سکاندار انقلاب، سالی پربار و پرتلاش را در دلهای جان برکفان حرکت به سوی تمدن اسلامی را نوید داد سالی که نیازمند گام های پرتوان، امیدبخش در رفع موانع و پشتیبانی از دستاوردهای مردمی و در نهایت تولید و ایجاد و بکاربردن ظرفیت های خلاق جوانان این مرز و بوم است در راستای عمل به دستور ولی، جمعی هم دل و همراه از خدمت گزاران شما تصمیم گرفتیم مهر و محبت دوستان خلاق را در عرصه های گوناگون دور هم جمع کنیم و حرکتی مردم نهاد را بنام برکات بنا کنیم تا رحمت و برکات الهی شامل حالمان باشد و در این عرصه یاری گر ولی زمان و هم رزمان خود باشیم.

برکات بر اساس آیه شریفه «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَأْكُلُوا أَمْوَالَكُمْ بَيْنَكُمْ بِالْبَاطِلِ إِلَّا أَنْ تَكُونَ تِجَارَةً عَنْ تَرَاضٍ مِنْكُمْ» (اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد! اموال يكديگر را در ميان خود به باطل نخوريد، مگر اينكه تجارتى با رضايت يكديگر باشد) و حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) که می فرمایند: «التّاجرُ الصّدوقُ تحتَ ظِلِّ العَرشِ يَومَ القيامةِ» (تاجر راستگو در روز قيامت زير سايه عرش است) و با درنظرگرفتن ظرفیت های اقتصادی خانواده های طلاب و متدینین و حفظ شان و شئونات ایشان، شکل گرفت.

اهداف برکات:

  1. تحقق منویات رهبری در پیام سالیانه خصوصا پیام ایشان در سال 1400 «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدائی ها»؛
  2. ایجاد روح امید و گسترش آن در جامعه و تقویت توکل در راستای حرکت به سوی جامعه تمدنی؛
  3. تحقق آیه کریمه که می فرماید «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» با ایجاد تشکلی خلاق در توسعه و گسترش اقتصادی جامعه بر اساس مبانی دینی؛
  4. بروز و ظهور ایده ها و افکار خلاق و تقویت و پرورش آن ها در تکمیل چرخه حرکت اقتصاد اسلامی؛

راهبردهای برکات:

  1. مشاوره اقتصادی جهت درآمدزایی و افزایش درآمد فعالیت های اقتصادی طلاب و متدینین؛
  2. تکمیل و تقویت ایده های خلاقانه و تولیدات نخبگانی جهت عرضه به جامعه؛
  3. سعی در جهت تقویت و پشتیبانی زنجیره فروش با استفاده از ابزارهای مدرن و بروز بویژه در فضای مجازی؛
  4. تلاش در راستای رفع موانع بین تولیدکننده و مصرف کننده؛
  5. معرفی ظرفیت های نوین اقتصادی که توسط مجامع عمومی و ادارات دولتی یا اشخاص و خیرین برای طلاب و متدینین شکل خواهد گرفت.