طرح سربازی ویژه طلاب نخبه سطح ۳ و 4

این طرح ویژه طلاب سطح ۳ و ۴ حوزه های علمیه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی عماد، رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه در این رابطه گفت:

طرح های پشتیبانی و ارتقایی و توانمندی متعددی در بنیاد ملی نخبگان در هماهنگی با دستگاه های حاکمیتی نظام طراحی شده و در آن چارچوب از نخبگان و برگزیدگان و استعدادهای برتر حمایت می شود. یکی از این طرح ها، طرح شهید علی صیاد شیرازی است. این طرح در حقیقت با چند هدف طراحی شده است.
انتظار ما این است که طلاب جوانی که تمایل دارند در حوزه فناوری فرهنگی، علمی و حکمرانی، حضور یابند و این جایگاه های مهم و اساسی را دریابند. یکی از مهمترین حوزه های علمی و فناورانه، حوزه فناوری های نرم و حکمرانی مطلوب است. در اینجا باید طلاب حضور یابند و گره از کار حوزه و نظام و کشور گشوده شود. این مساله بسیار ارزشمند و مفید و کارآمد است.
به زودی فراخوان شرکت در طرح شهید صیاد شیرازی که طرح گذراندن خدمت مقدس نظام وظیفه توسط طلاب است اعلام می شود و پس از اعلام و تاریخ فراخوان، طلاب وارد سامانه می شوند و پس از ثبت نام در سال نخست نزدیک ۲۰۰ نفر از طلاب حوزه علمیه را می توانیم شناسایی و جهت گذراندن خدمت به بخش ذی ربط یعنی مرکز نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح معرفی کنیم.

شرایط این طرح:
شرط اول این طرح دانش آموختگی و دیگر شرط برجستگی های عملی و کنشگری در قلمروی ماموریتی حوزه های علمیه است. شرایط تبلیغی یکی از مهمترین شروط است و فعالیت های تبلیغی سهم بالایی در شرایط پیش نیاز دارد. یعنی حتما کسانی که وارد این طرح می شوند به لحاظ فعالیت های تبلیغی در قالب جدول بندی حداقل اگر سطح هستند ۵۰ امتیاز تبلیغی را در چهار سال اخیر کسب کرده باشند و اگر سطح ۴ هستند باید حداقل ۸۰ امتیاز از فعالیت های تبلیغی آن کسب شده باشد.

رئیس مرکز امور نخبگان و استعداد های برتر حوزه های علمیه افزود: مرجع تایید این امتیازات در قلمروی تبلیغی، دستگاه های رسمی تبلیغی حوزه های علمیه و معاونت های تبلیغ حوزه های علمیه هستند. به تعبیری باید معاونت تبلیغ حوزه های علمیه، معاونت تبلیغ حوزه علمیه اصفهان یا دفتر تبلیغات و سازمان تبلیغات اسلامی، فعالیت های تبلیغی انجام شده آنها را تایید کنند.

وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه جدول امتیازات فعالیت ها بر این اساس است که دانش آموختگان از کل جدول ۱۵۰ امتیاز را در چهار سال اخیر کسب کرده باشند که از آن امتیازات ۵۰ امتیاز حتما باید تبلیغی باشد. در سطح چهار نیز ۲۲۰ امتیاز باید کسب شود که از آن تعداد حتما ۸۰ امتیاز حداقل باید تبلیغی باشد.

برای کسب اطلاعات دقیق و مطالعه متن کامل اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
برای چت در WhatsApp یکی از اعضای پشتیبانی رو انتخاب کن