شیوه دریافت غذای متبرک حرم امام رضا (علیه السلام)

مهمانسرای حرم امام رضا علیه السلام

میهمانسرای حضرتی امام هشتم علیه السلام در روز طی سه وعده ده‌ها هزار پرس غذای متبرک به زائران و مجاوران حرم امام رئوف تقدیم می‌کند. زائران و مجاوران عزیز می‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان اقدام به رزرو غذای متبرک کنند.

نحوه رزروثبت نام آنلاین
وعده غذاییصبحانه، نهار، شام
تعداد دفعات رزروکد ملی 1 بار
مکان مهمانسراصحن غدیر

درباره مهمانسرای حرم امام رضا علیه السلام

سابقه‌ی تاریخی نشان می‌دهد که مهمان‌داری در آستان قدس رضوی از قرن نهم هجری معمول بوده ولی مدارک به‌دست‌آمده سابقه‌ی آن‌را از دوره‌ی صفویه می‌داند. مهمان‌سرای آستان قدس در دوران صفویه به شربت‌خانه موسوم بوده و موقوفاتی هم داشته است که حمام شاه در محله‌ی چهارباغ در بازار و در مجاورت مسجد 72 تن از آن‌جمله می‌باشد.

شیوه نصب اپلیکیشن نسیم رضوان

شما می توایند از طریق لینک زیر اپلیکیشن نسیم رضوان را دانلود کنید:

نسخه اندروید
https://get.nasimrezvan.com
نسخه ios و وب
https://web.nasimrezvan.com
نسخه بدون نیاز به نصب
https://app.nasimrezvan.com

چگونه از طریق اپلیکیشن نسیم رضوان در این طرح ثبت نام کنم؟

رزرو غذای حرم امام رضا با کد ملی

آسان‌ترین و بهترین روش تهیه غذای متبرک، نصب اپلیکیشن نسیم رضوان است. اپلیکیشن نسیم رضوان، یک راهنمای چندمنظوره است که برای زیارت حرم امام رضا، تمام راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر سوال شرعی دارید یا حتی قصد دارید از برنامه‌های ویژه حرم، ساعت سخنرانی‌ها و… مطلع شوید، از طریق این اپلیکیشن به راحتی به پاسخ سوالاتتان خواهید رسید.

بعد از نصب اپلیکیشن رضوان، اطلاعات شخصی نظیر شماره همراه و کدملی و… را وارد کنید و بعد از دریافت کد اختصاصی پیامک شده، وارد اپلیکیشن شوید. در قسمت مربوط به غذای حضرتی، کد ملی خودتان و همراهانتان را وارد کنید و از بین تاریخ‌های پیشنهادی مناسب‌ترین زمان را انتخاب کنبد. چنانچه ظرفیت تمام تاریخ‌ها تکمیل شده بود در زمان دیگری مجدد شانس خود را امتحان کنید. در صورت رزرو موفق دعوت‌نامه شما از نرم افزار مشخص خواهد شد.

آموزش ثبت نام غذای متبرک حرم مطهر رضوی

زائرین و مجاورین حرم مطهر امام رضا علیه السلام میتوانند از طریق سایت و اپلیکیشن نسیم رضوان اقدام به رزرو غذای حضرتی نمایند.
مهمانساری حرم امام هشتم روزانه چند هزار غذا به صورت صبحانه، نهار و شام به دوستاران حضرتش ارائه می کنند.
هر شماره موبایل میتواند برای 9 نفر با کد ملی غذا رزرو کند که در ادامه نحوه رزرو غذا آموزش داده شده است:

1- وارد پلیکیشن نسیم رضوان شوید یا وارد قسمت پیشخوان خدمات حرم مطهر شوید.
2- وارد بخش مهمانسرا شوید. در صورتی که نیاز به ورود بود از طریق شماره موبایل لاگین کنید
3- وعده غذایی را انتاب نمائید. اگه وعده‌های غذایی مورد نظرتان پر شده بود در زمانی دیگر مراجعه کنید. وعده های غذایی هر ساعت شارژ خواهد شد.
4- شماره ملی خود یا مهمانانتان را وارد کنید. با هر شماره ملی یک بار میشود غذا رزرو کرد.
5- با یک شماره موبایل میتوانید 3 مرتبه یعنی برای 9 شماره ملی غذا رزرو کنید.
6- رزرو غذا با هر شماره ملی دارای محدودیت است و امکان کنسل کردن وجود ندارد، پس لطفا از غذای رزرو شده استفاده نمائید.
7- پس از رزرو غذا و ثبت کد ملی در زمان تعیین شده به مهمانسرای حرم مطهر واقع در صحن غدیر مراجعه نمائید.

سایر روش های دریافت غذای متبرک

با وجود اینکه اینترنتی شدن سیستم توزیع موجب دسترسی بسیاری از زائران به غذای متبرک حرم شده است، با این حال، روش های پیشین نیز برای توزیع اجرا می شود:

– دعوت نامه های مهمانسرای حرم مطهر، در جاده های منتهی به شهر مشهد، پای پلکان هواپیما و داخل قطار های ورودی به ایستگاه راه آهن  در بین زائرین عزیز توزیع می گردد.

– خانواده های شاهد و ایثارگر نیز می توانند با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع در بلوار شهید مدرس، کارت غذای مهمان سرا را دریافت کنند.

– زوج های محترمی که یک سال از تاریخ عقد آنها نگذشته باشد نیز می توانند با در دست داشتن قباله ی ازدواج و شناسنامه ی زوج و زوجین به محل مقبره ی شیخ محمد عارف اتاق ۱۵ مراجعه کرده و دعوت نامه ی مهمانسرا را دریافت کنند.

– در صورت پرداخت مبلغ به عنوان نذری گوسفند نیز زائران عزیز می توانند به دفاتر نذورات و اماکن متبرکه مراجعه کنند و فیش غذا دریافت نمایند

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
برای چت در WhatsApp یکی از اعضای پشتیبانی رو انتخاب کن