جذب و پذیرش طلاب و روحانیون در طرح هجرت

معاونت تبلیغ وامور فرهنگی حوزه های علمیه از فضلاء، روحانیون ومبلغان ارجمند جهت تبلیغ وترویج معارف قرآن واهل بیت علیهم السلام  وارزشهای انقلاب اسلامی در مراکز ومناطق تبلیغی  شهری وروستایی در قالب اعزام به صورت تمام وقت، پاره وقت وساعتی دعوت به عمل می آورد.

اعزام مبلغان به شهر و روستا

انواع اعزام:

 تمام وقت بلند مدت: در اعزام و بکارگیری  تمام وقت بلند مدت مبلّغ حداقل به مدت یک سال همراه با خانواده جهت انجام امور تبلیغی  در یک منطقه تبلیغی فعالیت می کند.ودر شبانه روز حداقل 7 ساعت مشغول انجام امور تبلیغی است

پاره وقت بلند مدت: به اعزامی گفته می شود که در آن مبلّغ جهت انجام امور تبلیغی به صورت پاره وقت (نیمی از شبانه روز)  همراه با خانواده در یک منطقه تبلیغی حداقل 4 ساعت فعالیت موثر و تحت برنامه دارد.

ساعتی: در اعزام ساعتی مبلّغین و ائمه جماعات  جهت انجام امور تبلیغی  به صورت  ساعتی در اماکن، فضاها و محیط های تبلیغی فعالیت می کند.

شرایط  عمومی اعزام (تمام وقت، پاره وقت):

  • اتمام دروس سطح دو حوزه
  • توان تبلیغی متناسب با محل اعزام
  • تعهد به ماندن حداقل يك سال با خانواده در محل تبلیغ؛
  • حداقل سن 22 سال؛

تشکیل پرونده تبلیغی درسامانه تبلیغ((hejrat.ismc.ir)

شرایط اعزام به شهر:

  • سطح سه علمی و تبلیغی؛
  1. برای شهرهای مناطق محروم یا شهرهایی که امکان تأمین مبلغ سطح سه  وجود ندارد، سطح دو علمی بشرط توانمندی تبلیغی در حد سطح سه کفایت می کند.
  2. برای اعزام در طرح امین سطح دو علمی و تبلیغی کافی است.
  3. برای ائمه جماعات ساکن در شهرها که حدأقل سابقه 5 سال فعالیت تبلیغی مؤثر در شهر داشته باشند، سطح یک علمی به شرط توانمندی تبلیغی در حد سطح سه کفایت می کند.
  • تخصص در یکی از عرصه های تبلیغ

  شرایط اعزام به روستا:

1.      عدم وجود روحانی در منطقه؛

2.      وجود امکانات تبلیغی از قبیل: مسجد، مسکن جهت استقرار و…؛

3.     حداقل جمعيت 600 نفر؛

 اعزام مبلغ ساعتی؛

1. طلاب شاغل در سازمانها و نهادها، روحانیون فعال در مراکز تبلیغی و کارمندان، اساتید و پژوهشگران شاغل در برنامه های مختلف حوزه های علمیه می توانند به صورت ساعتی در برنامه های معاونت تبلیغ و امور فرهنگی مشارکت کرده و از مزایای آن  بهره مند شوند.

2. برای تقویت طرح هاو برنامه های قابل اجرا در مساجد مانند طرح حبل المتین، طرح تمسک به ثقلین ، طرح مسجد تراز  می توان به تناسب علاوه بر امام جماعت ثابت از مبلغان دیگر به صورت ساعتی استفاده کرد. این مبلغان با هماهنگی امام جماعت مسجد و زیر نظر معاون تبلیغ شهرستان فعالیت می کنند.

جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
برای چت در WhatsApp یکی از اعضای پشتیبانی رو انتخاب کن